Şubat, 2010 için arşivler

Düşük bütçeli web site tasarımı ile başarılı olabilirmisiniz ?

web tasarım antalyaİnternette her alanda artan rekabet, son yıllarda web tasarımı sektöründe de önemli değişikliklere sahne oldu. Web sitesi tasarımı konusunda pek çok firma ya da freelance çalışanların oluşturduğu geniş bir sektör haline gelen, web tasarım sektöründe şaşırmadan karar vermek zorlaşıyor.

Web sitesi tasarımında öylesine fiyatlar sunulmaya başlandı ki, neredeyse sıfır maliyet rakamları ile oluşan bu tekliflerin sanki sonu hiç gelmeyeceğe benziyor. Dahası, bu tür web siteleri herşeyi yapabiliyor, internette daha çok ziyaretçi alıyor, satış yapıyor vs. vs.

Bütün bu karmaşanın içinde sizlere daha seçici olabileceğiniz bazı bilgileri vermeye çalışacağım.

More >

Web sitem var ama giren yok? Acaba Neden!?

seo nedir antalya web tasarımÖncelikle kendinize sormanız gereken soru şu?  Sahip olduğum sitemin diğer sitelerden farkı neyki google sizi en üste yükseltsin? yada sizin ne avantajınız varki sizden önce aynı kategoride açılmış web sitelerinden daha değerli olasınız?

Tabiki bu soruların cevapları bize ilk başda negatif düşündürsede gitmemiz gereken yoluda verecek. Nasılmı? İlk çıkan sayfaları inceleyerek tabiki. Üstte çıkan sayfalarda genellikle üstte çıkmak için bazı teknikler kullanılmıştır. Biz buna SEO yada türkçe anlamıyla Arama motoru optimizasyonu diyoruz. SEO belirli tekniklerle sitenizi google’ın değer verdiği kriterlere uyduğunuz için google gözünde daha değerli kılar.Bu yazımda SEO tekniklerine değinmeyeceğim ki yazsamda 1 yazıya sığacak küçüklükde değiller. Ayrıca arama motoru optimizasyonu Google Adword gibi ücretli reklamcılık değildir. Ziyaretçi başına ücret ödemezsiniz. Tamamiyle doğal arama sonuçlarından milyonlarca ziyaretçi için maliyet sıfırdır.

More >

Css Reset Nedir?

Hazırlanan bir tasarımın tüm web tarayıcılarında sorunsuz şekilde görüntülenmesi gerekmektedir. Bu sebeple web tasarımı yapanlar , tasarımın diğer tarayıcılarda nasıl göründüğünü görmek için tarayıcılarla  ayrı ayrı test ederler. Fakat bu testler her zaman doğru sonucu vermez. Çünkü her tarayıcının ayrı versiyonlarında ayrı görünümler almakda mümkündür.

More >