E-Ticaret Siteleri Hizmeti

Mobil internet kullanımının artması ve bilişim sektörünün kısa süre içerisinde daha hesaplı ve ulaşılabilir hale gelmesi ile sanal dünya daha hareketli bir hal almaktadır. Kullanıcı potansiyeli gün geçtikçe artmakta olan internet, çok çeşitli imkanları da beraberinde getirmektedir ki e-ticaret sistemleri bu imkanlar arasında en yoğun talebi görmektedir kuşkusuz.

Ülkemizde de e-ticaret siteleri ile online alışveriş imkanları konusunda ciddi çalışmaların yürütülüyor olması ve kullanıcıların bir mağazayı gezmek zorunda kalmadan, adreslerine kadar gelen ürünleri tercih etmeye başlaması günümüz firmaları açısından e-ticaret sitesi kullanımını kaçınılmaz bir hale getirmektedir.

Antalya Web Site ekibi olarak sizlere profesyonel e-ticaret sitesi değil, e-ticaret sistemleri sunmaktayız. Bir e-ticaret sitesi ile e-ticaret sistemi arasında oldukça önemli farklılıklar bulunmaktadır. E-ticaret siteleri yalnızca ürünlerinizi katalog olarak sunmanıza olanak tanıyan alt yapılar iken, e-ticaret sistemleri üzerinden ürünlerinizin sunumlarını yapabilir, bu ürünlerin satın alınabilmesi için çeşitli online imkanları sunabilir ve sistem yönetim panelinden bütün online satış işlemlerinizin kargodan muhasebeye kadar takibini yapabilirsiniz.

 

İdeal bir E-ticaret sitesi nasıl olmalı?

Antalya web sitesi tasarımı hizmeti verdiğimiz yıllar içerisinde e-ticaret konusunda da çeşitli projelere imza attık ve bu süreçte kendi sistemlerimizi geliştirdik. Antalya Web Site ekibi olarak bu analizlerimizde e-ticaret siteleri ve sistemlerinin eksiklikleri üzerine yoğunlaşarak, mutlaka olması gereken bazı özellikleri bir araya getirdik. Bu sayede sizlere mümkün olan en eksiksiz ve en profesyonel e-ticaret sitesi hizmetlerini sunmaktayız.

Bir e-ticaret sitesi öncelikle ziyaretçilere güven veren bir tasarıma sahip olmalı. Çünkü amatör çizgilerle şekillenen web sitelerinde fiyatlara baktıktan sonra birçok kullanıcın “5 Lira fazla olsun ama güvenilir yerden olsun” yaklaşımı ile hareket ederek, başka sayfalara yönlenmekte.

Ayrıca e-ticaret sitesi tasarımlarında pratik kullanım olanağı da son derece önemli. Örneğin kullanıcı kaydı esnasında çıkartılan birçok zorluk karşısında, çoğu kullanıcı fikir değiştirerek başka alternatiflere yönlenmeyi tercih etmektedir. Kullanıcı kaydının akabinde sepete ekleyerek çeşitli ürünleri araştırabilme, ürünleri sepette iken karşılaştırabilme ve geniş ödeme seçenekleri gibi bazı fonksiyonlar da e-ticaret sektöründe kullanıcılardan olumlu tepkiler alınabilen yapılardır. Ayrıca kullanıcı panellerinde ürünlerinin durumu, fatura detayları gibi bilgilerin de yer alması gereklidir. Elbette bütün web sitesi tasarımlarında olduğu gibi e-ticaret sitelerinde de arama motorlarına uyumlu bir alt yapı kaçınılmazdır.

 

İdeal bir e-ticaret sitesi fiyatı nedir?

E-ticaret sitesi fiyatları tamamen istenilen ek özelliklere ve tasarım taleplerine bağlıdır. Ancak Antalya Web Site ekibi olarak sunmakta olduğumuz profesyonel e-ticaret sistemlerinde fiyat ortalamaları 1000TL olmaktadır. İnternetin hareketli dünyasında anahtar teslim dükkanınızı Antalya Web Site ekibinden alabilir ve müşteri portföyünüzü geliştirebilirsiniz.