Google SEO

Günümüz sanal dünyasında web sitelerinin en büyük ihtiyacı olarak karşımıza çıkan SEO problemine Antalya Web Site ekibi olarak profesyonel bir yaklaşım getiriyor ve web sitenizi Google arama motorunun ilk sıralarına taşıyoruz.

 

Google aramalarında ilk sıralarda çıkmak için ne yapmalıyım?

Profesyonel bir SEO hizmeti almalısınız. Bunun basit bir arama motoru maddeleri ile site eşleştirme işi değil, bir reklam çalışması olduğunun bilincinde olan Antalya Web Site olarak sunduğumuz SEO çözümleri ile sektörünüzde yükselmeye ne dersiniz?

 

SEO tam olarak nedir?

SEO kavramı arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir ve kökeni İngilizce “search engine optimization” söylevinin çevirisine dayanmaktadır.

 

SEO işlemi bir web sitesinin arama motorları tarafından kullanılan otomasyonlar tarafından yapılan denetlemelere uygun hale getirilmesi kadar, kullanıcılar için de bir reklam çalışmasıdır.

 

SEO Nasıl yapılır?

Arama motoru optimizasyonu çalışmaları için öncelikle doğru analiz yapılması gerekmektedir.

Bu analizlerde kontrol edilen etkenler ise şunlardır:

  • Web sitenizin yapısı
  • Sektör gereksinimleri
  • Sektörde SEO konusunda başarılı olan rakiplerin incelenmesi
  • Sitenizin eksik ve fazlalıkları

 

Gerekli kontrollerin ardından konu ile ilgili raporlar hazırlanmakta ve değerlendirmeler yapılarak bir çalışma programı oluşturulmaktadır. Bu SEO programı doğrultusunda faaliyetler başlamakta ve internet sitenizin yükselişi takip edilmektedir.

 

Anahtar kelime nedir? Web siteleri için anahtar kelimeler nasıl belirlenir?

Google yapılan her aramanın kaydını tutmaktadır. Ayrıca bu aramalar sonucunda kullanıcıların hangi internet sitelerine giriş yaptığını, giriş yaptıkları bu internet sitelerinde ne kadar vakit geçirdiklerini ve neleri incelediklerini de takip etmektedir. Tüm bu analiz verileri ise webmasterlar ile paylaşılmaktadır.

Anahtar kelime bu analizler sonucunda bir konu ile ilgili arama yapılan sözcük ve söz öbeklerine verilen genel addır. Örneğin otelcilik sektörünün en yaygın anahtar kelimeleri otel, otel fiyatları, ucuz otel, lüks otel, kampanyalı otel gibi kelimelerle başlayarak uzun bir liste halinde devam etmektedir.

Web siteleri için anahtar kelimeler sitenin içeriğinin genel anlamda hangi konu üzerine olduğuna göre belirlenmektedir. Örneğin Antalya ilini hedefleyen www kemer otelleri com gibi bir internet sitesinin hedef kelimelerinin bursa otelleri olması mantığa ve arama motorları alt yapısına aykırı olacaktır. Bu site için anahtar kelime belirleme işlemlerinde hedef kitle ve içerik hedefleri belirlenmelidir ki analizin ardından karşımıza kemer otelleri, kemer otel fiyatları, beş yıldızlı kemer otelleri, her şey dâhil kemer otelleri gibi anahtar kelimeler çıkacaktır.

 

Hangi SEO paketleri başarılıdır?

Son iki yıllık süreçte Google arama motoru tarafından kullanılan alt yapıda ciddi değişiklikler oldu. Bu değişiklikleri yanlış yorumlayan bazı SEO firmaları ise Backlink adı verilen çalışmaların dozajını yükseltmeyi tercih etti. Bu firmalar tarafından satışa sunulan kabarık hizmet listeleri birçok kullanıcının gözünü boyayıp, paketlere ilgi gösterilmesini sağlasa da, ne yazık ki kalıcı SEO başarısı bu şekilde sağlanamamaktadır. Antalya Web Site olarak sizlere sunduğumuz SEO paketlerinde kabarık yapılacaklar listelerini değil, başarıya odaklanmış ve gereksinimlerinize göre düzenlenmiş çalışmaları sunmaktayız.
Kaliteli SEO paketleri söz konusu olduğunda temel etkenin anahtar kelimelerinizin ve sitenizin ihtiyaçlarının göz önünde bulundurulduğu bir hizmet tercih edilmelidir. Çünkü yapılacak aşırı ve hatalı çalışmalarda fayda sağlamak yerine sitenize zarar verilmesi riski söz konusudur.

 

Kurumsal SEO hizmeti nedir? Kurumsal SEO paketleri içeriği nedir? Kurumsal SEO fiyatları ne kadardır?

Kurumsal SEO rekabetin çok daha ciddi olduğu ve çalışmaların büyük bir titizlik ile sürdürülmesi gerektiği arama motoru optimizasyonu çalışmalarıdır. Bireysel SEO çalışmalarında tanıtım yazılarındaki tarz ve içerik, sosyal medya çalışmalarında paylaşımların içeriği gibi bazı detaylar çok önemli değildir.

Ancak söz konusu kurumsal seo çalışmaları olduğunda, yapılacak çalışmalar büyük bir titizlik içerisinde yürütülmelidir. Tanıtım yapılacak sitelerin genel içeriklerinin ve tanıtımlarda kullanılacak içeriklerin titizlikle seçilmesi ve sektörünüz ile alakalı olması gibi ince detaylar hesaplanılmalıdır. Bireysel SEO çalışmalarında devamlılık ve kalıcılık hedefi çok fazla gözetilmezken, kurumsal seo çalışmalarında mümkün olduğunca uzun vadede başarı ve kalıcılık sağlayacak çözümlere yönelmek gerekmektedir.

Antalya Web Site olarak sunduğumuz kurumsal seo paketleri içeriği, firmanızın sektördeki rakiplerine karşı avantaj sağlaması için gereken hizmetlere göre şekillenmektedir. Çalışma sürecinde öncelikle avantaj sağlayacağınız, rakiplerinizin zayıf yönleri olan çalışmalara yönelerek aradaki farkı kapatmakta, akabinde rakiplerinizde bulunan ancak firmanızın seo çalışmaları arasında bulunmayan hizmetleri de pakete dahil ederek sizi bir adım öne taşımaktayız.

Kurumsal SEO fiyatları elbette bireysel seo çalışmalarının fiyatlarına nazaran daha yüksektir. Fiyatlandırmalar net bir şekilde belirlenmemiş olmakla birlikte, fiyat üzerindeki temel etken sektörel kelimelerinizdeki rekabet oranlarıdır.