Toplu Mail

İnternet kullanıcıları ile web sitelerinizi ortak bir noktada buluşturabilmek adına yürütülebilecek birçok farklı sanal reklamcılık yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi olan toplu mail gönderimi uzun yıllardır kullanılan ve oldukça etkili olan bir sistemdir. SEO çalışmaları gibi uzun vadeli reklam faaliyetleri veya Google Adsense gibi sürekli maliyetleri olan çalışmalarla kıyaslandığında çok daha hesaplı bir çözüm olarak toplu mail gönderim hizmeti yoğun talep görmektedir.

 

Antalya Web Site ekibi olarak, sizlere hedef kitlenizin belirlenmesi ve en sağlıklı şekilde toplu mail gönderimi ile tanıtımınızın yapılması olanağını, deneyimlerimiz ile harmanlayarak sunuyoruz.

 

Toplu mail nedir?

Toplu mailing veya sadece mailing hizmeti adı ile de karşınıza çıkabilecek olan bu reklam çalışmasında firmanız, ürünleriniz veya hizmetleriniz hedeflenen kitleye e-posta yolu ile sunulmaktadır. Kurumsal firmalar için kendi sektörlerinde hizmet veren diğer firmalara veya sektöre ilgi duyan bireylere e-posta yolu ile ulaşılmasını mümkün kılan bu yöntemde, kişiler e-posta adreslerindeki tanıtımlar aracılığı ile web sitenizi ziyaret etmekte ve olumlu geri dönüşler alınmaktadır. Ayrıca yerel firmalar için de belirli bir bölge veya ildeki bireyleri hedef alan mailing çalışmaları yapılabilmektedir.

 

Avantaj ve dezavantajları nelerdir?

Kişi ve kuruluşlara doğrudan e-posta adresleri üzerinden ulaşıp, kendinizi ve web sitenizi tanıtma imkanı sunan toplu mail gönderimi sistemi, özel indirimler ve duyurular söz konusu olduğunda da gönderilebilmektedir. Elbette sadece kullanıcıları sitenize çekmek amacı ile değil, mevcut kullanıcılarınızı bilgilendirmek amacı ile de kullanılabilmekte ve oldukça hesaplı çözümler sunmaktadır.

 

Dezavantajı yok denecek kadar az olan toplu mail gönderimi uygulamalarında, aşırıya kaçılmamasına özen gösterilmelidir. Aksi taktirde müşteriniz olmayan bireylere göndereceğiniz aşırı e-postalar antipatiye ve e-posta sunucularının sizi “spam” yani gereksiz postalar sınıfında tanımlamasına yol açabilmektedir.

 

Toplu mail gönderimi fiyatları nelerdir?

Toplu mailing olarak da bilinen bu hizmette fiyatlandırmalar, aylık veya tek bir kereye mahsus çalışmalarda farklılıklar göstermektedir. Aylık çalışmalarda ise fiyatlandırma Antalya Web Site tarafından sizlere sunulan gönderim miktarına göre belirlenmiş paketlere göre değişkenlik göstermektedir.